SaltPepper Brand Design | Optiva – redesign opakowań
Umiejętne łączenie strategii i kreacji to nasza pasja. Nasi klienci i marki: Tikkurila, PZPN, Magi, Indykpol, Herbapol, Budimex, Turek, Uroda, Dawtona... Dołącz do liderów.
12033
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12033,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Optiva – redesign opakowań

Opakowania Optivy prezentowały techniczny charakter, nie oddawały wysokiej jakości produktu.

Nadmiar informacji na froncie sprawiał, że opakowanie było mało czytelne i nie eksponowało głównych benefitów zastosowania produktu.

Zaproponowaliśmy opakowanie skierowane do kobiet, które są głównymi decydentami zakupu farb do mieszalnika. Logotyp marki parasolowej zyskał pierwszoplanową rolę. Wprowadziliśmy symbolikę komunikującą rzemiosło i kunszt. Zaproponowana przez agencję nowa strategia brandu zakładała odejście od funkcjonalnego wizerunku i skierowanie się w stronę premiowej tożsamości. Efekt udało się osiągnąć za pomocą subtelnych zdjęć kwiatów, imitujących pędzle umoczone w farbie. Każdy z wariantów produktu oznaczono „kwiatem” w innym kolorze, a zdjęcia umieszczono na czarnym, ekskluzywnym tle. Projekt zrewolucjonizował rynek opakowań farb w Polsce. Nowe puszki Tikkurila Optiva wymusiły zmiany komunikacji wielu konkurencyjnych opakowań. Przez niestandardową dla farb kolorystykę (czerń wydaje się zaprzeczeniem koloru) opakowania zyskały wyjątkową ekspozycję na półce.

Za projekt opakowania farb Optiva otrzymaliśmy nominację w prestiżowym międzynarodowym konkursie Pentawards 2010.

Category
Packaging
  • All
  • Brand Communication
  • Corporate Publishing
  • Corporate/Brand identity
  • Fleet branding
  • Packaging

OCELIO

Brand Communication, Packaging
SaltPepper Brand Design
Podczaszyńskiego 29/1 Warszawa, Poland, 01-866
Umiejętne łączenie strategii i kreacji to nasza pasja. Nasi klienci i marki: Tikkurila, PZPN, Magi, Indykpol, Herbapol, Budimex, Turek, Uroda, Dawtona... Dołącz do liderów. +48 502 635 576 biuro@saltpepper.pl https://saltpepper.pl/