SaltPepper Brand Design | PZPN – Rebranding marki
Umiejętne łączenie strategii i kreacji to nasza pasja. Nasi klienci i marki: Tikkurila, PZPN, Magi, Indykpol, Herbapol, Budimex, Turek, Uroda, Dawtona... Dołącz do liderów.
11990
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11990,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

PZPN – Rebranding marki

Proces zmiany identyfikacji wizualnej rozpoczął się na jesieni 2010 roku. W konkursie na nowy logotyp wzięło udział siedem agencji, po wyłonieniu trzech najlepszych propozycji przeprowadzono wśród kibiców badania fokusowe. Z rekomendowanych projektów w styczniu 2011 r. Zarząd PZPN wybrał nasz projekt.

Logo Polskiego Związku Piłki Nożnej ma przestrzenny kształt piłki, zarysowany za pomocą dynamicznego układu biało-czerwonych, połyskujących złotem szarf.W górnej części znaku szarfy układają się w kształt głowy orła – symbol polskości i dumy narodowej. Całość nawiązuje do historycznej ciągłości i odwołuje się do najlepszych tradycji piłkarskich prezentowanych w poprzednim logo. Dynamizm logotypu, podkreślony przez zwijające się wstęgi, symbolizuje emocje, rywalizację, otwartość i przejrzystość. Trójwymiarowy potencjał znaku zwiększa jego atrakcyjność i możliwości animacyjne. Nowe logo jest widoczne na wszystkich materiałach korporacyjnych.

Redesign logotypu to zmiana postrzegania PZPN w kierunku nowoczesnej, otwartej i profesjonalnej organizacji. Nowoczesny logotyp jest przystosowany do komunikacji i prezentacji w nowych mediach i wpisuje się w najnowsze trendy światowe.

Odświeżony został również layout strony internetowej i oficjalny newsletter. W ramach procesu zmiany identyfikacji wizualnej zaprojektowano także logo dla rozgrywek Pucharu Polski oraz I i II Ligii.

Category
Corporate/Brand identity
  • All
  • Brand Communication
  • Corporate Publishing
  • Corporate/Brand identity
  • Fleet branding
  • Packaging

OCELIO

Brand Communication, Packaging
SaltPepper Brand Design
Podczaszyńskiego 29/1 Warszawa, Poland, 01-866
Umiejętne łączenie strategii i kreacji to nasza pasja. Nasi klienci i marki: Tikkurila, PZPN, Magi, Indykpol, Herbapol, Budimex, Turek, Uroda, Dawtona... Dołącz do liderów. +48 502 635 576 biuro@saltpepper.pl https://saltpepper.pl/